Lęk przed wysokościami po upadku z łóżka

Moje dziecko jak była mała to spadła z łóżka i to moze przez to ma taki jakby lęk przed schodzeniem z wysokości?na schody wejdzie a ze schodów boi się od zawsze zejść.Za rączke jak ją pomału prowadze to zejdzie,ale sama absolutnie.No i własnie nie wiem co robić czy poczekać jeszcze czy już coś robić w tym kierunku.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Chyba już pora zwrócić się do Psychologa!
Czy neurologicznie wszystko w normie ??
. , Ćwiczyć z dzieckiem na placach zabaw, rozmawiać, zachęcać do wspinania i schodzenia.
Takie zaburzenia mogą bardzo utrudnić funkcjonowanie w szkole....

0
Psychologia
33 poziom zaufania

Lęki u dzieci są normalnym etapem rozwoju, jednak myślę, że wizyta u neurologa w celu wykluczenia zaburzeń neurologicznych po upadku byłaby wskazana. Jeśli jednak dziecko poza tym nie ma problemów z poruszaniem się, należałoby ćwiczyć np. na zjeżdżalni podczas zabawy na placu zabaw.
Każde pokonanie schodów nagradzać pochwałą i entuzjazmem, częściej wchodzić i schodzić ze schodów, zrobić z tego zabawę. Zaangażować również inne dzieci w podobnym wieku (jeśli nadarzy się taka okazja) co pani dziecko, które nie przejawiają tego rodzaju lęków do takiej zabawy w schodzenie ze schodów, jednak powstrzymywać się od porównań by córka nie poczuła się z powodu lęku gorsza. Zadbać o komfort w trakcie takiej zabawy i nie robić nic na siłę, pozwolić córce stopniowo oswajać się z umiejętnością schodzenia ze schodów, okazywać cierpliwość wobec lęku, ale też nie nagradzać go np. nie brać córki na ręce tylko zachęcać do samodzielnego np. za rękę zejścia.

0

Witam. Inna jest perspektywa widzenia, gdy wchodzi się na schody, a inna, gdy się schodzi ze schodów. Należy ćwiczyć z dzieckiem utrzymywanie równowagi. Na placach zabaw znajdzie Pani różne możliwości takich ćwiczeń chodzeniowo-wspinaczkowych. A czy dziecko nie boi się zjeżdżać ze ślizgawki? To tez dobre ćwiczenie na zmianę perspektywy spostrzegania przestrzeni.Pozytywnie wzmacniać i oczywiście obserwować dziecko. Powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty