Paniczny lęk przed schodami u 8-letniego syna

Mój 8-letni synek panicznie boi się schodów. Zwłaszcza takich, którymi raczej rzadko się porusza. Np. w szkole się nie boi, ale jak wchodzi do klatki schodowej w bloku to prawie kładzie się na podłodze i nie ma takiej siły, która przekonałaby go, aby wyjść na górę. Nic nie pomaga, ani rozmowa, ani trzymanie za rękę itp. Ma tak właściwie od zawsze. Jest to duży problem, boi się schodów panicznie wręcz histerycznie. Zaczyna to mu utrudniać życie. Nie wiem właściwie co robić i z czego tom wynika.

Witam,
trudno określić na podstawie tych informacji skąd może się brać lęk dziecka. Prosze zgłosić się z synem do psychoterapeuty, gdyż problem może się pogarszać.
Pozdrawiam