Paniczny strach przed zdradą

Mam dyskretne pytanie do panstwa , panicznie boje sie zdrady nie wazne czy jestem w zwiazku czy tez nie np: gdy ogladam film i jest w nim ukazana zdrada strasznie to przezywam i wpadam w gniew nie wiem czy to choroba czy nie ale chcialbym sie spytac jak to leczyc lub nad tym zapanowac ? z gory dziekuje za odpowiedz

Witam Pana serdecznie. Widać wyraźnie, że zdrada w Pana przeżyciu oznacza coś ważnego, budzącego duże emocje i prawdopodobnie lęk. Proszę nie myśleć o tym jako o chorobie, tylko o czymś bardzo istotnym co Pana dotyczy lub dotyczyło kiedyś np. w dzieciństwie, chociaż może Pan nie być tego w ogóle świadomy. Metodą na poradzenie sobie z tym i zrozumienie przyczyn powstawania takich emocji jest podjęcie psychoterapii. Ja polecach szczególnie psychoterapię analityczną lub psychodynamiczną u doświadczonego psychoterapeuty. Podejmujac terapię ma Pan szansę na rozwiązanie przyczyn takich myśli, czyli na osłabienie ich lub usuniącie na zawsze. Życzę powodzenia i zachęcam do pracy. Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry, przeżywanie tak silnych emocji może np. wskazywać, iż nie koniecznie należą one do Pana, może należą do kogoś z Pańskiej przeszłości, np. rodziców, a nawet dziadków - zwłaszcza, jeśli dotyczył ich problem zdrady, a nie został on wyjaśniony, a emocje wyrażone. Oczywiście może być to jedna z hipotez. Polecam kontakt z psychoterapeutą. Pozdrawiam.