Problemy z koncentracją a strach przed chorobą psychiczną

Witam, od przynajmniej pół roku, mam ogromne problemy z koncentracją, bardzo obawiam się absolutnie najgorszego, mianowicie choroby psychicznej, od lat jestem bardzo nieszczęśliwy, przerażają mnie objawy przypominające autyzm, DOSŁOWNIE cały czas wyobrażam sobie różne rzeczy, konkretniej są to z reguły moje marzenia, doprowadza mnie to do szału, nawet ogladając filmy czasem grając w gry komputerowe wyobrazam sobie rozne rzeczy, po przeczytaniu czegos z reguly nie wiem co czytałem dziękujęZgóry

Witam. Masz 17lat, w tym okresie życia szczególnie działają hormony wywołując różne zmiany w organizmie, ale tez kształtuje się poczucie tożsamości, kształtuje się psychika, buduje osobowość. Bardzo często wtedy pojawiają się myśli, że jestem nienormalny - obawy przed chorobą psychiczną. Trzeba ten okres mądrze przetrwać i zagospodarować. Taka jest natura człowieka. Piszesz, że od lat jesteś bardzo nieszczęśliwy. Czy to znaczy, że nie znajdujesz zrozumienia w rodzinie? Że relacje rodzinne są powodem Twoich negatywnych przeżyć? Opisujesz swoje zachowania, które są ucieczką od rzeczywistości. Myślę, że istnieją powody, dla których uciekasz w marzenia. Trudno skoncentrować się na czytaniu, jeśli wciąż tkwisz w swoim świecie. O tym wszystkim warto porozmawiać z psychoterapeutą, psychoanalitykiem, i popracować nad swoimi emocjami. Powodzenia