Czy to jest jakieś zaburzenie psychiczne?

Witam mam pytanie mam 24 lata jestem przeciętnym człowiekiem nie dawno skończyłem liceum .Od paru lat wbiła mi się mysl w głowie że chce być bogaty .Cały czas myśle o tym w pracy że pojawi mi się pomysł jakiś i to wykorzystam choć często tesz mi się pojawia myśl że to tylko myśli ,czytam dużo książek o ludziach sukcesu oglądam filmy .Moi koledzy już mają kredyty i mieszkania ja nadal żyję taka nadzieją nie mogę się skupić i moje pytanie brzmi czym może być spowodowane czy to zaburzenie jakieś?

Szanowny Panie, zaburzenie psychiczne definiujemy przede wszystkim przez pryzmat tego, czy zachowanie powoduje cierpienie i szkody Panu lub Pana otoczeniu. Opisywana przez Pana sytuacja brzmi raczej jak duża potrzeba zdobycia bogactwa, która jest w pewnym sensie potrzebą dość powszechną w naszym społeczeństwie. Szuka Pan iluminacji, olśnienia, genialnego pomysłu; czeka Pan, aż on przyjdzie. Mam wrażenie, że napędza Pan tą potrzebę, karmi Pan ją kolejnymi książkami i filmami, w których być może o takich właśnie olśnieniach innych ludzi Pan czyta lub słyszy. Czy gonić za tą potrzebą czy też sobie odpuścić, to pytanie, na które tylko Pan będzie mógł sobie odpowiedzieć. Wydaje się jednak być mało realistycznym, aby olśnienie przyszło samo z siebie. Być może potrzebowałby Pan jakiegoś planu na swoją karierę zawodową i poradnictwa w zakresie planowania biznesu, pracy, inwestycji. A być może jakiegoś spojrzenia z boku u urealistyczniani Pana planów. Zachęcam do poszukiwania wsparcia.
Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Myśl ma potężną moc, myśl materializuje się

Mówiąc krótko: To o czym Pan myśli materializuje się...

Czyta Pan dużo książek o ludziach sukcesu, ogląda filmy i w pewnym momencie pojawi się konkretne już działanie, zmierzające do tego, co jest takim Pana pragnieniem..., czego Panu serdecznie życzę,

Irena Mielnik-Madej