Jak rozwiązywać konflikty w związku?

Mam problem a dokładnie moja narzeczona. Praktycznie codziennie wieczorem mamy problem takiego typu np. oglądamy razem film i moja narzeczona chodź chce go obejrzeć to nie jest w stanie utrzymać oczu otwartymi ale kiedy wreszcie się przebudzi w połowie i stwierdzi, że już pójdzie się położyć do łóżka to ten sam film przeszkadza jej tak, że nie może usnąć. Jest to powód do sprzeczek i chciałem się dowiedzieć czy są to jakieś zaburzenia snu. Opis jest tylko przykł.ale odnosi SięToDoWielu pod.sytu.

Witam serdecznie,
to nie jest na razie żaden problem. Narzeczona nie ma obowiązku oglądać filmu razem z Panem i jeżeli ten film ją np. nudzi lub usypia ma prawo pójść spać, prawda. A jak idzie spać to mógłby Pan z własnej inicjatywy ściszyć telewizor.
Związek polega na znajdowaniu kompromisu ale także na akceptacji odrębności partnerki i partnra. Z drugiej strony dziwne, że oglądacie dzień w dzień filmy, nie macie innych zajęć
Porozmawiać może zagrać w jakąś grę iść do pubu, alebo mieć seks ? No właśnie czy
seks szwankuje ? A może dziewczyna idąc do łóżka chciałaby aby Pan się też położył i wyraża to w ten sposób ? Kobiety cząsto wyrażaję swoje pragnienia między wierszami.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
wszystko wskazuje na to że Pana dziewczyna jest poprostu zmęczona. Warto zastanowić się czy w takich porach ustalać wspólne oglądanie filmów. Być może też jest to wynikiem słabego zainteresowania filmami, które Państwo oglądają. Warto zastanowić się skąd bierze się senność? Czy to brak koncentracji, czy np. oglądanie filmu w pozycji leżącej? Wtedy jest większe prawdopodobieństwo , że zmoży nas sen. Myślę, że powinni Państwo dokładnie omówić swój problem, żeby na przyszłość unikać niepotrzebnych kłótni. Może np. nie umawiać się na wieczorne pory na oglądanie filmów, wybrać na to inne momenty. Rozumiem, że dla Pana nie jest problemem to że film ogląda Pan sam. Pytał Pan o zaburzenia snu? Na podstawie treści w Pana wiadomości nic nie wskazuje na to żeby partnerka je miała. Jednak jeżeli uważają Państwo wspólnie, że partnerki zmęczenie jest zbyt duże, to proponuję skonsultować się z lekarzem internistą.
Pozdrawiam A. Pacia