Paniczny strach przed wojną

Panicznie boje się wojny. Mam obrazy własnej śmierci; gwałt tortury spalenie żywcem. Nie umiem się pozbyć tego na zawsze pomimo ze czasem lęk się zmniejsza. Chce umrzeć zanim zacznie się wojna ale nie umiem zdecydować się na samobójstwo "wprost". Kiedyś próbowałam się zaglodzic ale na bardziej zdecydowane sposoby braklo mi odwagi. Dodam że lecze sie psych na depresje od paru lat.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Warto pracować nad tym ze swoim psychoterapeutą. Ten emocjonalny, lekowy obszar jak najbardziej da się przepracować w psychoterapii, dlatego zachęcam do zaangażowania i pracy nad sobą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Paniczny strach przed zdradą

Mam dyskretne pytanie do panstwa , panicznie boje sie zdrady nie wazne czy jestem w zwiazku czy tez nie np: gdy ogladam film i jest w nim ukazana zdrada strasznie to przezywam i wpadam w gniew nie wiem czy to choroba czy nie ale chcialbym sie spytac jak to leczyc lub nad tym zapanowac ? z gory dziekuje za odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Witam Pana serdecznie. Widać wyraźnie, że zdrada w Pana przeżyciu oznacza coś ważnego, budzącego duże emocje i prawdopodobnie lęk. Proszę nie myśleć o tym jako o chorobie, tylko o czymś bardzo istotnym co Pana dotyczy lub dotyczyło kiedyś np. w dzieciństwie, chociaż może Pan nie być tego w ogóle świadomy. Metodą na poradzenie sobie z tym i zrozumienie przyczyn powstawania takich emocji jest podjęcie psychoterapii. Ja polecach szczególnie psychoterapię analityczną lub psychodynamiczną u doświadczonego psychoterapeuty. Podejmujac terapię ma Pan szansę na rozwiązanie przyczyn takich myśli, czyli na osłabienie ich lub usuniącie na zawsze. Życzę powodzenia i zachęcam do pracy. Małgorzata Danielewicz

0

Dzień dobry, przeżywanie tak silnych emocji może np. wskazywać, iż nie koniecznie należą one do Pana, może należą do kogoś z Pańskiej przeszłości, np. rodziców, a nawet dziadków - zwłaszcza, jeśli dotyczył ich problem zdrady, a nie został on wyjaśniony, a emocje wyrażone. Oczywiście może być to jedna z hipotez. Polecam kontakt z psychoterapeutą. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Paniczny strach przed przytyciem

Witam, mam prawie 15 lat, ważę 44 kg i mam 162 cm wzrostu, moje BMI wynosi 16,8. Rok temu ważyłam tyle samo, tyle że miałam 158 cm i chciałam schudnąć. Zaczęłam się odchudzać, ot tak, bezmyślnie głodzić. Dość długo się nie ważyłam, ale gdy moja mama stwierdziła, że jestem za chuda, jakiś miesiąc temu, "postawiła" mnie na wagę. Nadal ważę 44 kg, tak jak rok temu. Zauważyłam, że w ogóle nie jestem głodna, mogę nie jeść przez około 3 dni, dopiero wtedy mam ochotę coś zjeść, ale głodna za bardzo nie jestem. Ciągle wydaje mi się, że jestem gruba, choć wszyscy mówią, że mogłabym przytyć lub że jestem chuda. Jak coś jem (zaczęłam się zmuszać), to wydaje mi się, że Bóg wie ile przytyję i się tego boję. Boję się, że będę gruba... Nie wiem, czy jest to anoreksja, czy przesadzam. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na postawie Twojego opisu rozpoznanie anoreksji jest prawdopodobne. Wartością graniczną dla rozpoznania anoreksji jest wartośc BMI poniżej 17,5 kg/m2. Twoje obecne BMI to 16,8 kg/m2.

Na podstawie Twojego opisu, można stwierdzić pozostałe objawy. Należy do nich: stały lęk przed przytyciem, postrzeganie swojej masy ciała jako zbyt dużej (pomimo tego, że jest ona znacznie poniżej normy) oraz celowe unikanie "tuczących" pokarmów lub stosowanie innych sposobów (np. intensywne ćwiczenia fizyczne, stosowanie środków przeczyszczających).

Kolejnym kryterium rozpoznania jest zaburzenie miesiączkowania (może dojść do opóźnienia w rozpoczęciu miesiączkowania lub wtórnego braku miesiączki).

Anoreksję należy różnicować z innymi zaburzeniami psychicznymi oraz chorobami internistycznymi. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja u lekarza psychiatry oraz lekarza internisty. Podstawową metodą leczenia anoreksji jest psychoterapia. Proszę, abyś jak najszybciej porozmawiała na ten temat z rodzicami.

Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty