Paniczny strach przez psami

Witam, zacznę od tego ze mam 22 lata i panicznie boje się psów, nie ważne czy są małe, duże. Jak widzę psa w pobliżu potrafię nadrobić drogę dwa razy dłuższą. Rodzina i bliscy w sumie bardziej z tego żartuja, ale jak tylko widzę psa, nie mogę kontrolować tego jak się zachowuje. Co mogę zrobić, proszę o jakieś rady

Fobia powstaje zazwyczaj w wyniku wyuczenia się reakcji lękowej na konkretny przedmiot. Skoro można się lęku "nauczyć" to wspólną pracą z terapeutą można się go również "oduczyć". Polecam zatem udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego i podjąć z nim współpracę. Powodzenia!

Witam,
w zaburzeniach nerwicowych pomocna jest terapia poznawczo-behawioralna.
Zachęcam więc do wizyty u psychologa.
Nie ma powodu by dalej się tak czuć.
Proszę jednak pamiętać, że aby psychoterapia przyniosła dobre rezultaty musi Pani wykazać się dużym zaangażowaniem w terapię.
Psycholog jest jedynie "przewodnikiem" w procesie terapii, całą pracę wykonuje pacjent.
Proszę się nie poddawać i zawalczyć o siebie. Warto.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Witam cierpi Pani na fobię, najbardziej skuteczna w Pani wypadku będzie psychoterapia w orientacji poznawczo - behawioralnej, która powinna przynieść efekty już po 2-3 miesiącach pracy nad problemem.Pozdrawiam