Jak radzić sobie z akrofobią?

Witam jak sobie poradzić z lękiem zwanym Akrofobia ? Czy jest mozliwe wyleczenie sie z w/w leku ?

Witam,

leczenie tego zespołu lękowego, polega na stosowaniu terapii kogitywno-behawioralnej i leków przeciwdepresyjnych.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Akrofobia jest nabytym w jakichś niesprzyjających okolicznościach lękiem przed wysokością. I jak każda fobia może zostać zniwelowana podczas pracy terapeutycznej (skoro można się lęku 'nauczyć' to można się go również 'oduczyć'). Proszę zgłosic się do psychologa poznawczo-behawioralnego, z którym przepracuje Pan swój lęk z wykorzystaniem metod np. Racjonalnej terapii zachowania, czy desensytyzacji. Metody te są zawyczaj dość proste, zazwycaj też dość szybkie, a przede wszystkim skuteczne. Powodzenia!