Lewostronna przepuklina tarczy międzykręgowej

witam proszę o poradę dot.Mr kręgosłupa l5/s1 duża przyśrodkowa - lewostronna przepuklina tarczy między kręgowej o wym AP 8 mm ze znaczną redukcją przedniej płynowej przestrzeni buforowej z całkowitym ograniczeniem zachyłka bocznego lewego z uciskiem na korzeń nerwu rdzeniowego, tak jak przebiega nerw kulszowy cała nowa aż do pięty jest drętwa, proszę o wytłumaczenie na czym to schorzenie polega dokładnie czy samoistnie może się cofnąć , proszę wyjaśnic opisu z góry dziękuje

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga.Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację. Zmiany mają charakter przeciążeniowej choroby kręgosłupa.

Witam,

Opisana jest dość spora wypuklina która skutkuje objawami jakie Pani odczuwa. Bez podjęcia jakichkolwiek działań dyskopatia się nie cofnie, a jeżeli już do tego dojdzie stan będzie wymagał ustabilizowania i stosowania profilaktyki, aby wypuklina się nie pogłębiała lub też nie pojawiały się nowe w innych segmentach kręgosłupa. Proponuję rozważyć rehabilitację, natomiast wskazaniem do operacji będzie moment gdy zaburzona zostanie funkcja zwieraczy lub pęcherza, itp.