Liczne zwapnienia na łożysku w 31. tygodniu ciąży

Witam, w 31tc stwierdzono u mnie liczne zwapnienia na łożysku. Zaznaczę, że nie palę papierosów, ani nie przebywam z osobami palącymi. Mam stwierdzoną cukrzycę ciążową, którą reguluję dietą. Czy takie zwapnienia mogą szkodzić maluszkowi, czy są wskazaniem do wcześniejszego rozwiązania ciąży? Proszę o poradę w tej sprawie.

Lek. Tomasz Budlewski

bardziej konieczne jest odpoczywanie i konieczne jest wykonanie badania łożyska po porodzie? a czy były wykonywane badania w kierunku toksoplazmozy, cytomegalowirusa?