Lordoza lędźwiowa, zachowana oś statycznego obciążenia kręgosłupa

MR kręgosł. odc.lędźw.krzyż.Lordoza lędź.zachowana oś statycznego obciążenia kręgosł.minim.przemieszczona do przodu poza promontorium. Obniżenie sygnału w obraz. T2 zależnych w obrębie krążka międzykręg. L4-5 odpowiada zmianom degeneracyjnym dehydratacja. Na tym poziomie centralno-prawoboczna, podwięzadłowa protruzja krąż.międzykr. z modelowaniem przedniej powierz. worka opon.Drobne hiperintensywne w obraz. T2 zależnych ognisko na zarysie tylnej pow.krąż spowod.pęknięciem pierścienia włóknistego

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badaniem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.