Lordoza zachowana, wrodzony blok kostny C2-3 oraz C7-Th1

Witam. Odebrałam wynik MRI kręgosłupa szyjnego. Proszę o interpretację. "Lordoza zachowana. Wrodzony blok kostny C2-3 oraz C7-Th1. Niewielkie centralne uwypuklenia tarcz mk C4-5 i C5-6 spłycające przednią rezerwę płynową. Wys. kręgów zachowana. Rdzeń kręgowy normosygnałowy." Ciagle jestem w jednej pozycji, przed komputerem, taką mam pracę. Odczuwam mrowienia i drętwienia rąk, parestezje. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Wizytę u ortopedy mam dopiero za 3 miesiące. Co dalej? Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Wizyta u ortopedy jest dobrym pomysłem. Dodatkowo sugeruję Pani wizytę u fizjoterapeuty oraz rozpoczęcie treningów z ćwiczeniami wytrzymałościowymi np. spacery z kijkami, bieganie, pływanie.

Pozdrawiam.