Łuszczenie się skóry i pęcherze na stopach i dłoniach

Od kilku miesięcy skóra na stopach i dłoniach łuszczy mi się i powstają na niej lekkie pęcherze. Od dwóch miesięcy też odczuwam pieczenie oczu, mam je zaczerwienione w kącikach od strony nosa. Byłem u dermatologa, powiedział, że na kończynach to wirus. Dziś zacząłem się zastanawiać, czy jedno może być z drugim powiązane, że może podczas mycia oczu przeniosłem na nie tego wirusa? Czy to możliwe, prawdopodobne? Okulista stwierdził, że to przemęczenie, a faktycznie przebywam długo przed komputerem.

Bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem i wykonania odpowiednich badań diagnozy nie postawimy proszę udać się do okulisty i dermatologa na konsultację.