Luźne stolce, problemy z zasypianiem i brak apetytu u 2-miesięcznego synka

Witam. Moj dwumiesięczny synek zawzięcie gryzie raczki, nawet moje palce wpycha sobie do buźki,ślini sie okropnie, pokasłuje, nie czesto ale sie zdarza, ma troszke luźniejsze kupki, ma problem z zasypianiem i bardzo mało je. Martwie sie o ten brak apetytu. Karmie piersią, mm mu nie smakuje... Zawsze byl malym głodomorkiem a teraz prawie wogole nie je. Co to moze byc? Dodam, ze ma spuchnięte dziasla, ale na żeby to chyba za wczesnie...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ dziecko ma 2 miesiące, ząbkowanie rzeczywiście wydaje się być mało prawdopodobne. Nie jest jednak niemożliwe. Proszę zatem ocenić dziąsełka dziecka lub udać się w tym celu do lekarza pediatry. Potencjalnych przyczyn opisanych objawów może być jednak wiele, w tym infekcje, alergia i wiele innych. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.

niekiedy w trakcie budowania się zębów objawy są dość nasilone, jak przy ząbkowaniu co nie oznacza, że zeby za chwilę się pojawią. Zawsze warto aby dziecko bylo zbadane przez pediatrę, wykluczy inne przyczyny. Pozdrawiam