Łysienie androgenowe a łojotok na tle hormonalnym

Zmgam sie z obfitym łojotokiem owłosionej skóry głowy i nasilonym wypadaniem włosów od ok 5 lat . 6 lat temu zdiagnozowano u mnie żylaki powrózka nasiennego , 2 lata temu miałem operacje . Łojotok sie nie zmniejszył . Czy jest to łysienie androgenowe czy łojotok na tle hormonalnym ?Jakie badanie pozwala wykluczyc łojotok hormonalny ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, proszę skonsultować się z endokrynologiem lub dermatologiem, który zleci dalsze badania, aby ocenić, czy jest to przyczyna hormonalna, konieczna jest ocena stężeń hormonów o działaniu androgennym. Pozdrawiam.