Mały brzuszek w 19 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 19 tygodniu ciazy i zastanawia mnie jedno dlaczego mam maly - no moze sredni brzuszek ? i dlaczego przytylam tylko niecale 2 kg ?Czy jest powod do nie pokoju ? Czy waga wzrosnie niedlugo i brzuszek? pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wzrost wagi jak i rozmiarów brzucha jest cechą indywidualną i nie ma u Pani powodów do niepokoju, pod warunkiem, że pozostaje Pani pod opieką Poradni Ginekologicznej i uczęszcza do niej regularnie. Najwiekszy przyrost wspomnianych parametrów ma miejsce w trzecim trymestrze ciąży.