Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zachęcić 11-letnie dziecko do jedzenia?

Witam. Moj syn ma 11lat i zaburzenia odżywiania, je tylko w swoim pokoju, w szkole nic nie je a od trzech tygodni je tylko bardzo małe porcje bo mówi ze więcej nie daje rady, mało pije jego waga spadła poniżej 3 centyla. Dajemy nutridrinki ale wypija tylko 1 dziennie. Wizyte u psychiatry mamy w maju. Chodzimy tez na terapię do psychoterapety. Ale do tego czasu co zrobić zeby dziecko zaczęło chętniej jeść i żeby zaczęło przybierać na wadze? Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry!

Jest to pytanie do psychoterapeuty, pod którego opieką pozostaje syn. Postępowanie zależy przede wszystkim od postawionej diagnozy - np. anoreksja dziecięca, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, depresyjne lub lękowe itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam, to bardzo zawiły kłopot. Należy by się zorientować dlaczego Pani syn się tak zachowuje. Proszę spytać syna co by musiało się zmienić i co by mu pasowało do jedzenia. Ponadto warto zorientować się, czy coś nie dzieje się w szkole bardzo złego (rówieśnicy) co może warunkować takie zachowanie.

0

Witam, jeśli Pani syn pozostaje pod opieką specjalistów, przede wszystkim ważny jest kontakt z nimi (rozumiem, że chłopiec jest również pod kontrolą lekarza pediatry). Na pewno warto dopytać się o postawioną diagnozę, a także o ich propozycję współpracy w zmianie zachowań syna. Proszę pamiętać, że oddziaływania psychoterapeutyczne wymagają czasu i ważne jest aby dostosować się do tempa dziecka, które jest rehabilitowane. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy