Co jest powodem agresji w stosunku do młodszego brata u dziecka 11-letniego?

Moj syn ma 11 lat. W szkole jest super grzeczny i dobrze sie uczy natomiast w domu jest źle. Dokucza drugiemu 6 letniemu synowi. Wybucha agresją wyzywa nas jak i brata. Bije młodszego syna. Chciałby wszystkimi w domu rządzić. Jak tylko nie jest po jego myśli to wybucha. Wszyscy mi mowią że taki wiek. A wychowawczyni twierdzi ze skoro w szkole jest grzeczny to musi gdzieś się wyładować i rozładować energię. Najgorzej jest w zimie bo wiecej czasu spedzamy w domu.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji opisowej wynika, ze Pani Syn wchodzi w tzw. kryzys rozwojowy (adolescencyjny) co może objawiać się opisanym (przez Panią) zachowaniem Syna.

Z mojej strony zachęcałabym Panią, do "postawienia" na aktywność fizyczną Syna szczególnie teraz ( co sama Pani zauważyła, że: "Najgorzej jest w zimie bo więcej czasu spędzamy w domu").

Dodatkowo i kontrolnie wskazana konsultacja psychologiczna.

Serdeczności i radości dla Pani i Pani Synów życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605