Ataki złości i agresja w stosunku do brata

Miewam okropne ataki złości.Jak brat mnie zdenerwuje,a potem coś powie to tak mu chcę przywalić.To jest mój brat bliźniak i chodzimy do tej samej klasy,dlatego mnie wkurza.Według mnie spędzamy razem za dużo czasu.Wyśmiewa mnie,że jestem głupia,gruba i brzydka...Gdy byłam mała doprowadził mnie do dużych kompleksów.W tym roku na szczęście zmalały i nie czuję się tak okropnie.Jestem strasznie zdenerwowana jak coś mi się nie uda to tata na mnie krzyczy.Od zdenerwowania trzęsą mi się ręce.Stresujęsię

Proszę Pani,
Więzi miedzy rodzeństwem należą do najsilniejszych i najbardziej bliskich. Nieuniknione są również watki rywalizacyjne miedzy rodzeństwem. Jest możliwe, że w Państwa relacji te wątki rywalizacyjne są bardziej widoczne, ale przecież nie mogą przesłonić wzajemnej miłości. Proszę porozmawiać z bratem w sposób otwarty. Zakomunikujcie sobie wzajemną bliskość i miłość.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Silna więź, a jednocześnie trudna relacja z bratem. Być może trudno jest Pani postawić bratu granice? Z jednej strony jest Pani przykro, z drugiej, z jakiegoś powodu potrzebuje Pani jego aprobaty (skoro przejmuje się jej brakiem). Być może traktuje Pani tą relacje jako "próbkę" swoich relacji z mężczyznami?
Ważne byłoby, by znalazła Pani wsparcie- przyjaciół, rodziny czy psychologa szkolnego. Przepracowanie trudnych emocji- zarówno tych dotyczących brata jak i taty pomogłoby Pani lepiej sobie z nimi radzić. Psycholog także mógłby Pani pomóc w nauczeniu się stawiania granic, poprawieniu samooceny, poczucia wartości i pewności siebie.