Do jakiego lekarza udać się w przypadku wybuchów agresji?

Dzień dobry. Nie wiem do jakiego lekarza udać się na poradę psychiatra czy psycholog? Chciałbym uzyskać pomocy od specjalisty. Prowadzę firmę że wspólnikiem który jest moim bratem. Czasami dochodzi do kłótni z wymianą zdań obraźliwych oraz przekleństw. Ostatnio podczas wymiany zdań wspólnik "brat" wpadł w furie, szal i zaczął mnie okladac pięściami z całej siły. Poobijal mi żebra oraz uszkodził rękę. Akcja trwał około minuty puki osoba postronna nie sciagnela go ze mnie. Do jakiego lekarza ?

Witam Pana. Być może opisane przez Pana zachowanie brata należy zakwalifikować do przemocy. Ważne jest czy brat jest agresywny wyłącznie do Pana, czy np. w swoim domu, do bliskich też jest agresywny. Niepokoi mnie stan Pana zdrowia. Został Pana pobity. Mam nadzieję, że udał się Pan do lekarza celem badania. Zdaję sobie sprawę, że trudno może być Panu działać w sytuacji, gdy chodzi o tak bliską osobę jak brat, ale nie ma pewności czy taka sytuacja się nie powtórzy (i do czego dojdzie następnym razem). Proszę zadbać o swoje bezpieczeństwo. Proszę uważać na myślenie, że wybuchy brata to objaw jakiejś choroby. Wówczas będzie go Pan zwalniał z odpowiedzialności i pozostanie Pan bezbronny i bezsilny. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, proszę zwrócić się do lekarza psychiatry i psychologa. Najlepsze efekty przynosi połączenie leczenia farmakologicznego i psychoterapii. Psychoterapia pomoże w zrozumieniu zachowania oraz nauczenia się innych sposobów rozwiązywania sporów, panowania nad zachowaniami agresywnymi. Proszę się zastanowić co jest przedmiotem sporu, co wywołuje u Państwa takie emocje, czym powodowana jest frustracja.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl