Mam 52 lata i brak miesiączki - czy mogę być w ciąży?

Mam 52 lata, okres miałam w marcu, podczas stosunku w dni płodne pękło zabezpieczenie. Okresy miałam różnie, biorę T***. Od tamtego czasu nie mam okresu.

Witam serdecznie!

Pani wiek i przyjmowane leki przemawiają za wchodzeniem w klimakterium. Od tej pory miesiączki mogą być nieregularne, o różnym nasileniu.

Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia sugeruję wykonać test ciążowy. Ze względu na ostatnią miesiączkę mającą miejsce kilka tygodni temu test z moczu, dostępny w każdej aptece da wiarygodny wynik.

Jeśli wynik testu będzie negatywny proponowałabym udać się do ginekologa na wizytę kontrolną.

Pozdrawiam