Mam duży brzuch i brak miesiączki

Cześć, Mam 14 lat, 159 cm wzrostu i 46 kg. Niby dobrze, ale w okolicach pępka mam 71 cm! Od 3 miesięcy nie miałam miesiączki. Mama kupiła mi test. Widać, że nie ma do mnie zaufania ; ) Wyszedł negatywny. Czy mój wielki brzuch może mieć związek z brakiem miesiączki? Można pójść do innego lekarza niż ginekolog?

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, a nawet masz lekką niedowagę, co mogło wywołać brak krwawienia. Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania i takie wahania hormonalne są normalne. Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa, który wyjaśni Ci czym spowodowany jest brak miesiączki. Póki co nie powinnaś się przejmować obwodem brzucha i z pewnością się nie odchudzaj. Możesz za to stosować zdrowe nawyki żywieniowe, które nauczą Cię jak zdrowo jeść, aby w przyszłości uniknąć nadwagi http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.