Mam napięty grafik, dużo zajęć: jak schudnąć w 6 miesięcy 20 kilogramów i pogodzić dietę z zajęciami?

Witam. Mam 15 lat i 161 cm wzrostu, a przy tym moja waga to 73 kg. Liczyłam BMI, ale i bez tego wiem, że mam nadwagę. Problem leży w tym, że gdy chcę się odchudzać po paru dniach stwierdzam, że i tak mi się nie uda. Sportów uprawaim dużo, sportowo jeżdżę konno, codziennie chodzę z psem na spacer i do tego codziennie aerobik. Jednak potrzebna mi dieta (jadłospis) tylko, że taki, który będę mogła stosować przy dość napiętym grafiku (treningi, szkoła). BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Witam.

Przede wszystkim utrata 20 kg w Twoim wieku i z Twoją masą ciała jest niekorzystne i niebezpieczne. Owszem masz nadwagę, co nie oznacza, że powinnaś odchudzać się za wszelką cenę. Przede wszystkim powinnaś postawić na zdrowe jedzenie i aktywność fizyczną. Dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Ci na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo. Bardzo ważne są również systematyczne ćwiczenia.

Warto wybrać się do poradni dietetycznej, gdzie dietetyk po dokładnym przeanalizowaniu Twojego sposobu odżywiania wskaże Ci błędy oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.

Pozdrawiam.