Mam trądzik od miesiąca, ale mi nie schodzi

Witam. Mam 12 lat i mam trądzik już więcej niż miesiąc, ale tylko na czole, no i trochę na klatce piersiowej. Na początku używałam toniku synergen, ale nie pomagał. Poszłam do dermatologa, a on mi dał maść Z***, ale ja myślę, że to pogorszyło, bo mam trochę więcej. Nie wiem, co robić, nie chcę mieć już trądziku, bo w szkole przezywają mnie pryszcz. Proszę pomóżcie.

Witam,

Trądzik jest chorobą, a więc wymaga leczenia. Niech jednak nie stanowi dla Ciebie tak wielkiego problemu, ponieważ dotyczy, bądź za chwilę będzie, wielu Twoich koleżanek i kolegów.

Musisz pamiętać, że leczenie trądziku wymaga cierpliwości i czasu. Często kuracja jest wielomiesięczna, a w Twoim wieku trądzik może nawracać. Nie przejmuj się też chwilowo zwiększonym nasileniem zmian na początku leczenia - często się tak dzieje. Trzeba przetrzymać ten okres, by móc cieszyć się następnie ładną, zdrową skórą. Dobrze, że poszłaś do lekarza. Stosuj zalecone przez niego leki i produkty pielęgnacyjne. Pamiętaj, że właściwa pielęgnacja jest podstawą kuracji, bez niej leczenie nie przyniesie pożądanego efektu.

Pozdrawiam

Witam zawsze w początkowej fazie leczenia trądziku następuje oczyszczanie się skóry, wtedy zwiększa się ilość krost.

Czy są wykonywane przy kuracji lekowej jakieś zabiegi lecznicze?

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.