Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam zaburzenia miesiączkowania, nadmierne owłosienie, trądzik - czy powinnam przyjmować ciągle hormony?

Witam! Pprzez 3 lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne (D***, N***, S*** 35) z powodu torbeli na jajnikach, zaburzeń miesiączkowania, nadmiernego owłosienia (twarz, sutki, brzuch, ręce). Pół roku temu odstawiłam całkowicie hormony i od tego czasu strasznie wypadają mi włosy, pojawił się trądzik (twarz, skóra głowy, szyja, ramiona, plecy). Nadmierne owłosienie, które zniwelowały tabletki teraz powróciło jeszcze mocniej! Co mam robić? Czy powinnam wrocić do tabletek? Bardzo proszę o pomoc!
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Skoro po odstawieniu tabletek wystapiły nasilone objawy androgenizacji (takie jak trądzik i nadmierne owłosienie) celowe wydaje się ponowne włączenie któregoś z preparatów. Jednak wcześniej zalecałabym wizytę w poradni endokrynologii ginekologicznej, by przy pomocy specjalistycznych badań wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy