Mam zawroty głowy po zjedzeniu słodyczy. Czy to objawy cukrzycy?

Witam, mam 28 lat, jestem kobietą. Zaraz po zjedzeniu czegoś słodkiego (ciastko, baton) mam zawroty i bardzo silny ból głowy, robi mi się słabo, odczuwam ból i pieczenie w klatce piersiowej, drętwieją mi ręce, mam mroczki przed oczami, odczuwam niepokój, ogólnie nie jestem w stanie nic zrobić, bo mam wrażenie, że zaraz zemdleję. Oczywiście, gdy nie jem słodyczy czuję się dobrze, o ile regularnie jadam - mniej więcej co 3h, bo jak zapomnę o posiłku, to jest jeszcze gorzej. W jednej sekundzie robi mi się słabo, mam mroczki przed oczami, drętwieją mi ręce, nie dociera do mnie nic ze świata zewnętrznego, nie mogę się na niczym skupić, często ziewam i jestem strasznie śpiąca. Zaznaczę, że zdrowo się odżywiam, jem dużo owoców i warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. Słodkie rzeczy to raczej moje małe grzeszki, które niestety bardzo źle znoszę. Obecnie nie przyjmuję żadnych leków i nie robiłam żadnych badań diagnostycznych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

przedstawione dolegliwości nie są dolegliwościami charakterystycznymi dla cukrzycy ani specyficznymi dla konkretnej choroby. To, że ma Pani ból i pieczenie w klatce piersiowej po słodyczach, może wynikać prędzej z chorób przełyku lub żołądka (np. choroba refluksowa przełyku). Ale z kolei wtedy nie powinna mieć Pani drętwienia kończyn. Trudno więc na podstawie opisanych objawów stwierdzić, jaka jest ich prawdopodobna przyczyna. Proszę więc udać się do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad, zbada Panią i przede wszystkim zleci (jeśli uzna to za konieczne) podstawowe badania.