Nudności po zjedzeniu słodyczy

Witam, waże 47kg przy wzroście 168. Dziennie jem ok 100-1200 kcal. Odzwyczaiłam sie od słodyczy po diecie która zakończyłam 2 miesiące temu. Nie wiem co sie ostatnio dzieje często jestem śpiąca i zmęczona, a gdy zjem coś słodkiego jest mi lepiej ale gdy zjem chociaż kawałek ciasta lub całego banana to jest mi niedobrze czy mój organizm nietoleruje juz cukru? Również gdy zjem chociaż jedno ciastko to napadam na wszystkie słodycze w domu czuje ze organizm tego potrzebuje, a nie ja. Nie wiem dlacze

Droga Pani!

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani dieta jest zbyt ubogokaloryczna. Moje obliczenia pokazują, że Pani Podstawowa Przemiana Materii (PPM) jest na poziomie 1340 kcal. Jest to niezbędne minimum, jakie każdego dnia musi Pani przyjmować, aby organizm mógł normalnie funkcjonować, nie wykonując żadnych dodatkowych czynności, typu praca, sprzątanie, gotowanie, dodatkowa aktywność fizyczna. Do poziomu PPM dolicza się współczynnik aktywności fizycznej na podstawie rozmowy z pacjentem i powstaje nam Całkowita Przemiana Materii (CPM), czyli ilość kcal, jaką powinna Pani przyjmować każdego dnia, aby nie przytyć ani nie schudnąć. Do określenia dokładnego CPM mam zbyt mało informacji. W każdym razie, jeżeli nie przyjmuje się wystarczającej ilości kcal, dochodzi do zaburzeń typu bóle głowy, osłabienie organizmu, nadmierna senność, spadek koncentracji. W takich wypadkach organizm domaga się dostarczenia niezbędnej do funkcjonowania energii w postaci najłatwiej przyswajalnej, czyli w postaci węglowodanów prostych - cukrów. Jednakże, gdy zje ich Pani za dużo, to organizm, będąc osłabiony, niepotrafi poradzić sobie z ich nadmiarem.

Zachęcam do kontaktu z dietetykiem, który pomoże Pani poprawić błędy żywieniowe, czego skutkiem będzie poprawa nastroju i wzrost energii. Gdyby była Pani zainteresowana konsultacją online, to zapraszam do kontaktu!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl