Masa guzowata w śródpiersiu w wyniku badania TK

Po stronie prawej w sródpiersiu przednim widoczna masa guzowata w wym 32-30-50mm obraz sugeruje konglomerat powiększonych węzł.chłonn.Ponadto widoczne węzły chłonn.przytchawicze, okna aortalno-płucnego przypełykowe w wym.w osi krótkiej do 10 mm.W szczycie oraz na granicy segm.4/8 drobne guzki o wym.do 3 mm.W segm.10 płuca lewego pasmowate zagęszczenia -mogące odp.zmianom włóknistym.Poza tym tkanka płuc powietrzna. Czy wynik TK może być niepokojący? Dziękuje

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

powiększone węzły chłonne zwłaszcza tworzące konglomerat zawsze budzą niepokój, zatem wskazana jest konsultacja pulmonologa lub internisty.

Pozdrawiam