Masowanie głowy a lepsza pamięć i koncentracja

Czy jeżeli używam masażera do do masowania głowy? to mi pomoże na lepszą pamięć i naukę? mam zaniki pamięci, bardzo wolno się uczę w lipcu mam tg głowy, mam dysleksje i uważam,że to mnie ogranicza i lenistwo, nie mogę się zmienić odwlekam ważne sprawy na później i marnuje czas, leczę się psychiatrycznie od roku czy możliwe,że od leków mogę mieć zaniki pamięci? czy bardziej od długotrwałego stresu i cierpienia? jak mam dalej żyć mam zaburzenia psychiczne, piękne cele,ale trudno mi jest.

Dzień dobry!

Na wiele z tych pytań może odpowiedzieć Pana lekarz psychiatra, który zna Pana osobiście, historię Pana życia i dolegliwości oraz dotychczasowe leczenie, stosowane leki i zabiegi, wyniki przeprowadzanych badań itp.. Warto skorzystać również z opieki psychologicznej, psychoterapii czy treningów neuropsychologicznych.

Pozdrawiam!