Masturbacja a brązowa sperma. Dlaczego ma taki kolor?

Witam. Mam takie pytanie, bo wydaję mi się, że coś jest nie tak. Zacząłem się masturbować, gdy miałem ok. 14-15 lat. Bywało, że nawet kilka razy dziennie. Wszystko było dobrze, kolor spermy był biały. Potem chciałem z tym skończyć i tak się stało, skończyłem z tym gdy miałem ok. 16 lat i tego nie robiłem. Po roku czasu postanowiłem zrobić to raz i po wytrysku niespodziewanie wytrysnęła brązowa sperma. Troche mnie to zaniepokoiło, przerwałem znowu na rok, bo myślałem, że się to samo ustabilizuję. Teraz niedawno powtórzyłem to, bo chciałem zobaczyć, czy się coś zmieniło, a tu dalej, to samo, mam brązową spermę. Mam 18 lat. Jak ostatni raz się masturbowałem, to kolor był biały, gdy przerwałem i powtórzyłem, kolor się zmienił. Dodam, że nie pamiętam, żeby mnie wtedy i teraz coś bołało w okolicy prącia itp. Ponadto, mam właśnie od 16. roku życia przeważnie siedzący tryb życia. Czy to miało wpływ na to? Nie zostałem uderzony w okolicy narządów płciowych. Czy to miało wpływ na to, ze nagle przerwałem i się tak stało? Czy jak się kolor spermy zmienił, to może prowadzić do bezpłodności? Czy to jest poważna sprawa, czy samo przejdzie? Dodam też, że umiem sobie z tym poradzić i mogę się nie masturbować do końca życia, robiłem to dla przyjemności. Liczę, że ktoś mi doradzi o co w tym chodzi. Czytałem, że siedzący tryb życia, może prowadzić do prostaty. Z góry dziękuję i liczę na szczegółową odpowiedź specjalisty na ten temat. Pozdrawiam!
18 LAT ponad rok temu

Witaj,

Jeżeli sperma rzeczywiście ma barwę brązową, to świadczy to o obecności w niej krwi.
Krew może pochodzić zarówno z układu moczowego, ale niekiedy może wskazywać na krwiak lub wręcz nowotwór jądra.

Zdecydowanie zalecam jak najszybszą konsultację ze specjalistą urologiem i ewentualne podjęcie leczenia.

Pozdrawiam