Masturbacja a inicjacja seksualna

Witam. Od małego się masturbuje. Od tygodnia tego nie robie, jednak róznicy ni eiwdze, to znaczy: Pierwszy moj stosunek byl 5 mies. temu mialem erekcje jednak nie mialem wytrysku. Przeczytalem na tej stronie ze to zalezy od psychiki jakos mi sie udalo i mam wytrysk , jednak nie moge sie podniecic przy dziewczynie, odczuwam od 2 dni tam taki bol jak by zaraz po wytrysku , chociaz teraz go nie mialem. Czy jak calkowicie ogranicze masturbacje Bede mogl sie podniecic? Jaki czas to moze zajac?

Dzień dobry.

Z pewnością ograniczenie masturbacji może pomóc w polepszeniu sprawności, szczególnie jeśli uprawiało się ją w nadmiarze. Tygodniowa przerwa w masturbacji nie gwarantuje jednak spodziewanego sukcesu, skoro, jak Pan pisze, masturbował się Pan "od małego". Nie napisał Pan też, jak często zdarza się Panu odbywać stosunki seksualne, a częstotliwość może mieć wpływ na ich jakość. Nie wiadomo też, czy dziewczyna, o której Pan pisze jest Pana stałą partnerką, co również ma niebagatelne znaczenie dla satysfakcjonującego seksu.
Sugerowałbym wizytę u seksuologa, który w czasie wywiadu uzyska więcej informacji, dzięki czemu będzie mógł udzielić adekwatnej porady.

Pozdrawiam.