Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Masturbacja a zdrowie

Nic nie znalazłem w necie na ten temat, dlatego postanowiłem tutaj zapytać. Mam 15 lat, coraz częściej mi staje i muszę się masturbować. Chcę z tym skończyć, ale nie mogę. Kiedyś starsza siostra, studentka, powiedziała mi, że widziała w szpitalu chłopaka w moim wieku, który miał zabandażowanego siusiaka, bo za mocno się nim bawił, więc żebym uważał, bo mogę stracić ptaszka. Nie wiem, czy to było na poważnie, bo mówiąc to, uśmiechała się. Ale niedawno miałem tak, że nie mogłem zasnąć i do rana masturbowałem się 5 razy, na końcu bolało mnie w kroku. W penisie czułem swędzenie podczas oddawania moczu i bolał mnie, gdy się podnosił, nawet jeszcze na trzeci dzień. Czy siostra miała rację? Czy przez onanizowanie się można doprowadzić do zapalenia albo zakażenia penisa?

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Alkohol i seks

P { margin-bottom: 0.21cm; } Sięgając po alkohol mamy za cel nabrać pewności siebie, rozładować stres, zwiększyć atrakcyjność w oczach partnera. Czy wiesz, że alkohol negatywnie wpływa na jądra, wytwarzanie spermy i poziom testosteronu? Więcej informacji, na temat także długotrwałego spożywania alkoholu, udziela seksuolog Anna Golan.

Witam serdecznie!

Jest Pan w okresie dojrzewania, wzrost hormonów płciowych jest odpowiedzialny za rosnące napięcie seksualne.

Generalnie masturbacja nie jest szkodliwa, pod warunkiem że przestrzega Pan zasad higieny.
Nieostrożne onanizowanie się może doprowadzić do uszkodzenia naskórka, które może stać się miejscem wniknięcia infekcji.
Podobnie nadmierna masturbacja może doprowadzić do urazu tkanek, co może skutkować bólem i podrażnieniem nawet przez kilka dni.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy