Masturbacja a zdrowie

Nic nie znalazłem w necie na ten temat, dlatego postanowiłem tutaj zapytać. Mam 15 lat, coraz częściej mi staje i muszę się masturbować. Chcę z tym skończyć, ale nie mogę. Kiedyś starsza siostra, studentka, powiedziała mi, że widziała w szpitalu chłopaka w moim wieku, który miał zabandażowanego siusiaka, bo za mocno się nim bawił, więc żebym uważał, bo mogę stracić ptaszka. Nie wiem, czy to było na poważnie, bo mówiąc to, uśmiechała się. Ale niedawno miałem tak, że nie mogłem zasnąć i do rana masturbowałem się 5 razy, na końcu bolało mnie w kroku. W penisie czułem swędzenie podczas oddawania moczu i bolał mnie, gdy się podnosił, nawet jeszcze na trzeci dzień. Czy siostra miała rację? Czy przez onanizowanie się można doprowadzić do zapalenia albo zakażenia penisa?

Witam serdecznie!

Jest Pan w okresie dojrzewania, wzrost hormonów płciowych jest odpowiedzialny za rosnące napięcie seksualne.

Generalnie masturbacja nie jest szkodliwa, pod warunkiem że przestrzega Pan zasad higieny.
Nieostrożne onanizowanie się może doprowadzić do uszkodzenia naskórka, które może stać się miejscem wniknięcia infekcji.
Podobnie nadmierna masturbacja może doprowadzić do urazu tkanek, co może skutkować bólem i podrażnieniem nawet przez kilka dni.

Pozdrawiam