Masturbacja u mężczyzny a zaburzenia hormonalne

Witam, czy czesta masturbacja u mezczyzny może miec wpływ na uczucia oraz na zaburzenia hormonów? Podczas orgazmu wytwarza sie jeden z hormonow ktory zwiazany jest z miłościa. Jezeli ktos masturbuje sie codziennie czy może to osłabić wytwarzanie sie oksytocyny?

Dzień dobry!

Nie, masturbacja sama w sobie nie powoduje istotnych zaburzeń hormonalnych.
Jeśli jednak masturbacja przyjmuje charakter np. uzależnienia czy kompulsji - może mieć to istotny negatywny wpływ na ogólne funkcjonowanie, budowanie relacji, emocje i uczucia, sposób myślenia itp. Zarówno na poziomie psychicznym, jak i biologicznym (które zawsze są ze sobą związane).

Pozdrawiam!