Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne na tle religijnym i seksualnym

Witam! cierpie na zaburzenia obsesyjno kompulsywne na tle religijnym i seksualnym troche. i w związku w kompulsjami potrafie się masturbować kilkanascie razy pod rząd raz po razie. Biore leki 2tabl.Bioxetinu na dzien. czy taka masturbacja może miec wpływ na moją płodność w przyszłości? czy moze uszkodzić przyszłe plemniki? Czy mogę mieć problem z posiadaniem dzieci i współzyciem? rekord kompulsji to 20razy wi na nastepny dzien kolejne 10.jestem pod opieką psychiatry i psychiologa.czekam na odp

Witam,
Od strony medycznej masturbacja nie uszkadza plemników ani obecnych ani przyszłych. Masturbacja nie ma bezpośredniego wpływu na na płodność, aczkolwiek kompulsywna masturbacja może powodować problemy ze współżyciem w postaci przedwczesnego wytrysku, zaburzeń erekcji, obniżonego poziomu libido czy innych. Bardzo dobrze, że jest Pan pod opieką psychologa i psychiatry. Problem, który Pan opisuje wymaga pomocy specjalisty i można go skutecznie leczyć.
Pozdrawiam,
A.C

Witam, stopień natężenia masturbacji, pomimo podjętego leczenia wydaje mi się niepokojący, proszę ponownie skonsultować swój stan z prowadzącym lekarzem lub zasięgnąć opinii innego specjalisty, co do trafności Pana leczenia. Masturbacja nie wpływa na płodność, natomiast realizowana w takim natężeniu zdecydowanie może wpływać na problemy we współżyciu. Pozdrawiam