Mdłości i wymioty w ciąży

Witam mam pytanie dotyczace mdlosci i wymiotow w ciazy przez ostatnie dni kazdego dnia wymiotuje bardzo malo jem a jesli juz zjem to po jakims czasie wymiotuje czy zagraza to w jakis sposob dziecku?

Proszę zadbać o regularne przyjmowanie suplementów diety dla kobiet ciężarnych i próbować spożywać lekkie posiłki pomimo nudności, a dziecku nie powinno to w żaden sposób zagrozić. Takie objawy są zupełnie naturalne w pierwszym trymestrze ciąży, ale przechodzą na tyle szybko, że nie mają większego wpływu na zdrowie dziecka.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Objawy o których Pani pisze są jak najbardziej naturalne w czasie ciąży, zwłaszcza na początku. Organizm kobiety jest przystosowany do ciąży na tyle, że będzie w stanie zapewnić dziecku niezbędne do rozwoju składniki. Jeżeli jednak objawy będą trwały zbyt długo warto skontaktować się z lekarzem. Ponadto warto zadbać o przyjmowanie niewielkich, ale pełnowartościowych posiłków. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do tego jak odżywiać się w czasie ciąży warto skontaktować się z dietetykiem, ponieważ odpowiednia dieta pozwoli nie tylko na prawidłowy rozwój dziecka, ale także na zachowanie Pani organizmu w jak najlepszej kondycji zdrowotnej.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Minerały w diecie przyszłej mamy
http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/mineraly-w-diecie-przyszlej-mamy.html?c=9