Mdłości, potliwość i obawa przed wymiotami podczas jazdy i w zatłoczonych miejscach

Witam.Od roku czasu,nie mogę jezdzić autobusami,bo jak wsiadam to zaraz czuję,że będe wymiotować.Myślałam,że to choroba lokomocyjna jednak nie.Teraz mi to narosło czyli jak jestem w galerii czy w zatłoczonym miejscu czuję mdłości,potliwość i obawę przed wymiotami.Jak wracam do domu to wszystko mi mija i czuje się bezpiecznie.Przeraża mnie teraz nawet rozmowa kwalifikacyjna ,bo też mam ten sam lęk.Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów.Czy możliwe,że sama sobie wmawiam te dolegliwości?

a) stresu - być może nie ma Pani efektywnych sposobów radzenia sobie ze stresem, przez co napięcie "próbuje" wyładować się w taki właśnie sposób. Dodatkowo fakt, że już kiedyś się zdarzyły takie sytuacje, w których odczuwała Pani mdłości itp. mogą powodować, iż w podobnych warunkach włączają się podobne mechanizmy (nastąpiła tzw. generalizacja)
b) pojawiania się zaburzeń lękowych w formie ataków paniki - często skupianie nadmiernej uwagi na pewnych symptomach (wewnętrznych, czy zewnętrznych) powoduje ich nasilanie się (przynajmniej pojawia się taki subiektywny efekt), wtedy pojawia się lęk - i takie błędne koło prowadzi do paniki.
c) pojawienia się zaburzeń lękowych w formie agorafobii.
Aby uzyskać precyzyjną diagnozę i podjąć kroki ku zniwelowaniu objawów polecam udać się do psychologa. Powodzenia!