Menopauza u 48-letniej kobiety

Mam 48 lat od września nie mam miesiączki. Zrobiłam test ciążowy ale nie jestem w ciąży, czy to może być menopauza? Dodam, że niedawno zlecone badania przez ginekologa zinterpretował , że jestem cytuję"jest pani jeszcze płodna, że cho, cho" Więc już sama nie wiem co o tym myśleć

Dzień dobry!

Brak krwawienia przez miesiąc może być u 48latki objawem menopauzy, ale też zaburzeń. Warto ponownie wykonać test ciążowy (być może poprzedni był wykonany zbyt wcześnie), cierpliwie poczekać na krwawienia miesięcznie, jednocześnie wnikliwiej obserwować siebie (ogólna kondycja, wydzielina pochwy itp.) i ponownie skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam!