Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Meridia a leki na depresję

Witam. Cierpię na depresję połączoną z lękiem i chciałabym zapytać o kwestię przyjmowania leku Meridia. Lekarz psychiatra zapisał mi Setaloft 50 mg do brania w dzień, na noc Hydroxyzinum 2 tabletki po 25 mg i na ciężkie chwile Afobam 0,5 mg. Cierpię również na znaczną otyłość, dlatego zanim zaczęłam leczyć się na depresję, to brałam jakiś czas Meridię i teraz nie wiem, czy mogę wrócić w tym przypadku właśnie do leku Meridia. Nie znam się aż tak bardzo na lekach i nie wiem, czy sobie nie zaszkodzę, a zapomniałam zapytać psychiatrę o takie połączenie. Zdecydowanie bardziej zależy mi na równowadze psychicznej, dlatego nie chciałabym sobie narobić bałaganu. Jeśli mogę prosić o fachową odpowiedź na temat łączenia Meridii z Setaloftem, Hydroxyzinum i Afobamem, to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam, Katarzyna.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Szanowna Pani.

W tej konfiguracji lekowej zdecydowanie odradzałabym przyjmowanie Meridii, gdyż może to spowodować szkodliwe dla zdrowia interakcje lekowe, a także zaskutkować wzrostem niepokoju. Decyzja powinna oczywiście należeć do pani lekarza psychiatry, jednak na podstawie swoich doświadczeń klinicznych nie popieram stosowania meridii u pacjentów chorujących na depresję, a w szczególności depresję z nasilonym lękiem lub niepokojem. Jak słusznie Pani zauważyła, powrót do równowagi psychicznej jest w tej sytuacji priorytetem.

Pozdrawiam serdecznie.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy