Jak można poradzić sobie z depresją?

Są dni, kiedy jestem rozdrażniona, mam bardzo wysokie tętno - 95, czuję jak w środku mnie serce mi wali, w nocy mam lęki, słabo mi jest, jest taki czas, że czuję się dobrze, a za parę dni to mnie dopada. Byłam u lekarza, zapisała mi afobam, ale pomimo że go biorę, to i tak jestem słaba, bóle głowy, ciśnienie mam w normie - 130 na 70, tylko to tętno wysokie, mam 31 lat i nie wiem, do jakiego lekarza się zwrócić, aby mi pomógł.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Szanowna Pani,

Opisane przez Panią objawy wskazują bardziej na zaburzenie lękowe niż depresję, jednak ostateczną diagnozę stawia zawsze lekarz psychiatra po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjenta. Powinna Pani, nie zwlekając, udać się do lekarza psychiatry, który zweryfikuje przyczynę Pani dolegliwości i w zależności od postawionego rozpoznania ustali plan dalszego postępowania. Taktyka postępowania jest bowiem różna w przypadku nerwic, zaburzeń lękowych, a różna w przypadku depresji. Myślę, że przyjmowanie afobamu bez dokładnego rozważenia podłoża problemu jest strategią krótkoterminową. Dlatego też doradzam w najszybszym możliwym terminie udanie się na wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty