Miejscowe wypadanie włosów - to choroba?

Witam, mam na imię Aneta i mam 38 lat i jestem przerażona! Tydzień temu przefarbowałam kolor włosów, nic nie wskazywało na to, że po tygodniu stracę ich bardzo dużą ilość (plac wielkości orzecha włoskiego) na przodzie głowy. Skóra na przodzie głowy pokryta jest " cienką skorupką" nie jest to zapewne fachowe określenie, ale tak to wygląda. Czy jest to efekt farby czy też ma to związek z dość dokuczliwym swędzeniem od jakiegoś miesiąca (skłonności do łupieżu). Bardzo proszę o odpowiedź. Z wyrazami szacunku, zdesperowana Aneta

Witam serdecznie!

Niestety przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele.W tym wypadku być może przyczyna jest złożona - po pierwsze mogło się przyczynić do nadmiernej utraty włosów ich farbowanie, po drugie opis skóry głowy sugeruje schorzenie dermatologiczne. Konieczna jest wizyta u dermatologa - proszę nie zwlekać, do specjalisty tego nie jest konieczne skierowanie. Jeżeli termin wizyty będzie odległy proszę skonsultować problem z dermatologiem.

Pozdrawiam