Miesiączka po operacji na wyrostek

Dzień dobry, mam pytanie. Jestem po operacji na wyrostek. Biorę proszki antykoncepcyjne i zostały mi jeszcze 4, i dostałam właśnie okres podczas ich brania. Dostałam go tydzień za wcześnie i podczas jeszcze brania proszków. Co mam o tym wszystkim myśleć, czy wszystko działa i jestem zabezpieczona jak wcześniej? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niektóre środki znieczulające mogą osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych. Proponuję wykonać test ciążowy. Jeśli nie jest Pani w ciąży proponuję zrobić 7-dniową przerwę jak zwykle, z tym że poczynając od teraz, zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywami. Dodatkowe zabezpieczenie nie będzie potrzebne od 2. tygodnia nowego opakowania.