Miesiączka w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji - jaka jest przyczyna?

Witam, Mam 26 lat i przyjmuję antykoncepcje doustną systematycznie (z zalecanymi przerwami i badaniami) od kilku lat. Tabletki są doskonale dobrane do mojego organizmu na podstawie badań, nigdy nie miałam problemów, aż do dnia dzisiejszego. Jestem w połowie opakowania i dostałam okres. To nie plamienie, tylko czysty intensywny okres. Takiego nawet nie miewam w trakcie 7 dniowej przerwy. U ginekologa byłam 2 tygodnie temu i mówił, że wszystko w porządku. Co może być przyczyną? Czy powinnam się niepokoić. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wszystkie krwawienia międzymiesiączkowe u pacjentek stosujących antykoncepcję hormonalną powinny być niezwłocznie zdiagnozowane. Sugerowałabym umówić się na wizytę u swojego lekarza, który po raz kolejny Panią przebada i zbierze dokładny wywiad. Dopiero na tej podstawie będzie można postawić ostateczną diagnozę. Przyczyn takiego krwawienia może być bowiem wiele: nadżerka, mięśniaki macicy, polipy, ewentualnie zaburzenia hormonalne.

Niestety tak jak wspomniałam, przez internet nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej.
Pozdrawiam