Mioklonie przysenne a stosowanie leku Lamitrin

Dziewczynka 5 lat, ma zespół SLO, od urodzenia do 2 roku brała Luminal, bo miała zaburzony rytm snu (bardzo mało spała), po 1 roku pojawiło się mioklonie przysenne, luminal pomagał, ale po 2 roku już nie i został zmieniony na Convulex, potem był lamitrin, a teraz mamy lamitrin i trund. Pytanie: czy mioklonie może być wywołane lamitrinem od urodzenia ? , czy jest środek (lek, suplemet itp), który umożliwi naszej córce wyciszenie przez pół godz. zasypiania, przejście mózgu do fazy głębokiego snu ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pisze Pani, że mioklonie pojawiły się przed stosowaniem Lamitrinu więc nie jest on przyczyną. Możliwą przyczyną jest zespół SLO. Może Pani spróbować leków dostępnych bez recepty: melatonina, melisa, waleriana. Jeśli nie pomogą proszę udać się do lekarza rodzinnego. Możliwe, że konieczne będzie zapisanie leku z grupy benzodiazepin.

Pozdrawiam.