Mlaskanie przez sen oraz paraliż mięśni a padaczka

Przypadek dotyczy mojego taty. Podczas snu zaczyna mlaskać, następnie ma paraliż mięśni, trwa to kilka minut, gdy paraliż ustaje oddaje mocz (dzieje się to wszystko w trakcie snu), jeżeli jednak ktoś zauważa, że on zaczyna mlaskać - budzi go jest nieświadomy, nie wie co się dzieje. Wydaje mi się że to padaczka. Takie stany dzieją się najczęściej gdy tato ma jakieś zmartwienia, myśli o jakichś ważnych, trudnych sprawach, przejmuje się oraz gdy ma nerwowy dzień. Od 8 mies. wcale nie pije alkoholu.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Konieczna jest konsultacja neurologiczna, należy wykonać EEG ewentualnie TK głowy.
Pozdrawiam