Mniej niż 7 dni przerwy - czy mogą być jakieś problemy?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne już 3 lata, jednak kończę teraz opakowanie i zauważyłam, że zamiast 7-dniowej przerwy zrobiłam 6-dniową. Czy mogę mieć z tym jakieś problemy? Normalnie kończę tabletki we wtorek za tydzień. Teraz wzięłam we wtorek i wzięłam w następny wtorek z powodu pomyłki. Czy mogą być przez to jakieś problemy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skrócenie przerwy o jeden dzień nie będzie miało żadnych negatywnych konsekwencji, nie zostanie obniżona skuteczność antykoncepcyjną tabletek, ani nie powinny wystąpić żadne skutki niepożądane w wymiarze większym niż zwykle.

Pozdrawiam serdecznie!