Mocne bóle brzucha, biegunka i wysokie leukocyty

Witam, mam 26 lat, ostatnio mecza mnie mocne bole brzucha polaczone z biegunka, zbadalem sie z wynikow usg jamy brzusznej wyszlo ze nie ma zadnuch zmian, badanie krwi z wrzesnia nie wykazalo zadnych odchylen od normy. Doktor zalecila po 2 miesiacach kolejne badanie krwi i teraz wyszly zmiany, opisze tylko te ktore wszyly pozanorme: Leukocyty 14,3 tys/mm3, Neutrofile 11 tys/mm3, Monocyty 1,51 tys/mm3 Neutrofile 77,1 % Limfocyty 11,2%, eozynofile 0,6% Co moze to oznacza? Pozdrawiam

Taki wynik badania krwi świadczy o jakiś zakażeniu, być może typu bakteryjnego (przesunięcie rozmazu w kierunku granulocytów) i to po objawach jakie Pan opisuje w zakresie układu pokarmowego (jelita grubego). W takim wypadku należałoby wykonać posiew kału z oceną patogenu chorobotwórczego, ewentualny antybiogram, włączyć odpowiednie leczenie zgodnie z wynikiem badania. Jeśli wynik będzie prawidłowy rozważyć wykonanie kolonoskopii. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.