Nieborów granulocytów u 26-latki

Witam! Mam 26lat,ostatnio robiłam badania krwi i wyszło, że mam niedobór granulocytow% 43,0 gdzie norma jest 50-87, a leukocyty i limfocyty są na górnej granicy mojej normy, w związku z tym powinnam udać się jeszcze na jakieś badania? czy jest powód do niepokoju? Dodam, że wcześniej pracowałam w szklarni, pozdrawiam

Witam!
Przedstawiony wynik nie wskazuje na niedobór granulocytów, a jedynie na przesunięcie proporcji pomiędzy poszczególnymi rodzajami białych krwinek. Nie wymaga to wykonywania dodatkowych badań jeśli bezwzględne wartości WBC, leukocytów i neutrofilów (te bez procentów) są prawidłowe. Można rozważyć powtórzenie morfologii, ale z rozmazem ręcznym za kilka tygodni.