Moczenie u chorego na Alzheimera

Witam! Mam 82 letniego dziadka, który moczy się w nocy i nieraz w dzień. Najlepszym rozwiązaniem byłoby założenie pampersa, ale niestety to niemożliwe. Dziadek najlepiej całe dnie leżałby w łóżku i bawiłby się swoim członkiem. Założenie pampersa nie ma sensu, bo dziadek go ściąga podczas zabawy. Robi to od kilku lat - tyle co ja zauważyłam, bo opiekuję się nim. Dziadek ma prostatę i Alzheimera. Nie wiem, co można zrobić, żeby sobie pomóc - ciągłe przebieranie i pranie.

Witam serdecznie!
Moczenie nocne jest niestety stosunkowo częstym objawem choroby Alzheimera. Opisywane objawy są zatem efektem postępowania zaburzenia, na które nie mamy za dużego wpływu. W przypadku częstego problemu mokrych prześcieradeł najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie pieluchomajtek. Należy spróbować porozmawiać z dziadkiem i być może go do nich przekonać. Problem masturbacji to zupełnie inna kwestia. Osoby starsze leżące całe dnie w łóżku nie mają zapewnionych zbyt wiele atrakcji. Stymulacja członka najwyraźniej dalej daje dziadkowi wiele satysfakcji. Może warto zaproponować dziadkowi inne zajęcie, np. krzyżówki. Niestety w Pani zapytaniu znajduję zbyt mało informacji na temat stanu ogólnego dziadka, jego kondycji fizycznej i psychicznej, by móc udzielić szerszej odpowiedzi. Na więcej pytań na pewno będzie mógł odpowiedzieć lekarz prowadzący.
Pozdrawiam

Proszę skonsultować się z lekarzem, tego typu zachowania są dość charakterystyczne w przebiegu tej choroby, a lekarz powie co należy robić.