Mój okres trwa trwa już 7 dni

Witam ;) mój okres zawsze trwał 4 dni, teraz leci mi 8 dzień i dalej jest ;) Dodam, że biorę tabletki S****20, jest to moje pierwsze opakowanie słyszałam, że to normalne, że przy początkowym stosowaniu może sie przedłużyć okres i mogą wystąpić plamienia, jak długo jeszcze mogę mieć okres? Czy powinnam z tym iść do ginekologa ? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Hormonalna antykoncepcja zmienia długość i intensywność dotychczas wystepujących miesiączek. Jeśli krwawieniu towarzyszą inne, niepokojące Panią objawy lub trwa ono dłużej niż 10 dni warto udać się na wizytę do ginekologa.